Navoiy viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, Navoiy, Samarqand hamda Sirdaryo viloyati pedagogik mahorat markazlari hamkorligida “Pedagogik faoliyatda sun’iy intellektdan foydalanishning afzalliklari” mavzusida respublika miqyosidagi vebinar muvaffaqiyatli o‘tkazildi. Tadbir davomida o‘qituvchilarga sun’iy intellekt texnologiyalarining ta’lim jarayonidagi o‘rni va imkoniyatlari tushuntirildi. Pedagoglar innovatsion vositalar orqali ta’lim samaradorligini oshirish bo‘yicha o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar. Vebinar ishtirokchilari yangi...Read More
Ayni damda Buxoro hamda Navoiy viloyati pedagogik mahorat markazlari bilan hamkorlikda «Ikki daho – ikki bebaho» mavzusida onlayn seminar bo’lib o’tmoqda. Mazkur seminarni o’tkazishdan asosiy maqsad, viloyatlararo o’zaro tajriba almashish, ona tili va adabiyot, o‘zbek tili darslarini o’qitishda zamonaviy yondashuvlarga asoslanib, ta’lim sifatini ko‘tarishga xizmat qiladi.Read More